Samtec Inc. TW-10-10-L-D-250-070
Part No.:
TW-10-10-L-D-250-070
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-10-L-D-250-070 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.294" (7.468mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)