Samtec Inc. TW-10-10-G-D-325-080
Part No.:
TW-10-10-G-D-325-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-10-G-D-325-080 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.209" (5.300mm)
Length - Stack Height:
0.325" (8.255mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)