Samtec Inc. TW-10-10-G-D-305-155
Part No.:
TW-10-10-G-D-305-155
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-10-G-D-305-155 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.154" (3.912mm)
Length - Stack Height:
0.305" (7.747mm)
Length - Tail:
0.155" (3.937mm)