Samtec Inc. TW-10-09-S-S-190-090
Part No.:
TW-10-09-S-S-190-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-10-09-S-S-190-090 Information
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.176" (4.470mm)
Length - Stack Height:
0.190" (4.826mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)