Samtec Inc. TW-10-09-L-D-220-095
Part No.:
TW-10-09-L-D-220-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-09-L-D-220-095 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height:
0.220" (5.588mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)