Samtec Inc. TW-10-09-L-D-210-143
Part No.:
TW-10-09-L-D-210-143
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-09-L-D-210-143 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.103" (2.616mm)
Length - Stack Height:
0.210" (5.334mm)
Length - Tail:
0.143" (3.632mm)