Samtec Inc. TW-10-09-L-D-180-100
Part No.:
TW-10-09-L-D-180-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-09-L-D-180-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.176" (4.470mm)
Length - Stack Height:
0.180" (4.572mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)