Samtec Inc. TW-10-09-L-D-168-125
Part No.:
TW-10-09-L-D-168-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-09-L-D-168-125 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.163" (4.140mm)
Length - Stack Height:
0.168" (4.267mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)