Samtec Inc. TW-10-09-L-D-150-135
Part No.:
TW-10-09-L-D-150-135
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-09-L-D-150-135 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.171" (4.343mm)
Length - Stack Height:
0.150" (3.810mm)
Length - Tail:
0.135" (3.429mm)