Samtec Inc. TW-10-09-L-D-120-085
Part No.:
TW-10-09-L-D-120-085
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-09-L-D-120-085 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.251" (6.375mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)