Samtec Inc. TW-10-09-G-D-250-090
Part No.:
TW-10-09-G-D-250-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-09-G-D-250-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.116" (2.946mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)