Samtec Inc. TW-10-09-G-D-195-105
Part No.:
TW-10-09-G-D-195-105
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-09-G-D-195-105 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height:
0.195" (4.953mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)