Samtec Inc. TW-10-09-G-D-170-130
Part No.:
TW-10-09-G-D-170-130
Description:
CONN HDR 20POS 0.079 STACK T/H
Shipping
TW-10-09-G-D-170-130 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.156" (3.950mm)
Length - Stack Height:
0.170" (4.318mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)