Samtec Inc. TW-10-09-G-D-157-157
Part No.:
TW-10-09-G-D-157-157
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-09-G-D-157-157 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height:
0.157" (3.988mm)
Length - Tail:
0.157" (3.988mm)