Samtec Inc. TW-10-09-G-D-155-150
Part No.:
TW-10-09-G-D-155-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-09-G-D-155-150 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.151" (3.835mm)
Length - Stack Height:
0.155" (3.937mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)