Samtec Inc. TW-10-09-G-D-150-098
Part No.:
TW-10-09-G-D-150-098
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-09-G-D-150-098 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.208" (5.283mm)
Length - Stack Height:
0.150" (3.810mm)
Length - Tail:
0.098" (2.489mm)