Samtec Inc. TW-10-08-L-D-550-100
Part No.:
TW-10-08-L-D-550-100
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-10-08-L-D-550-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.181" (4.597mm)
Length - Stack Height:
0.550" (13.970mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)