Samtec Inc. TW-10-08-L-D-500-110
Part No.:
TW-10-08-L-D-500-110
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-10-08-L-D-500-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.221" (5.613mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)