Samtec Inc. TW-10-07-G-D-530-100
Part No.:
TW-10-07-G-D-530-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-07-G-D-530-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height:
0.530" (13.450mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)