Samtec Inc. TW-10-07-G-D-400-175
Part No.:
TW-10-07-G-D-400-175
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-07-G-D-400-175 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.175" (4.445mm)