Samtec Inc. TW-10-07-F-D-510-060
Part No.:
TW-10-07-F-D-510-060
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-10-07-F-D-510-060 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.182" (4.623mm)
Length - Stack Height:
0.510" (12.954mm)
Length - Tail:
0.060" (1.524mm)