Samtec Inc. TW-10-07-F-D-430-160
Part No.:
TW-10-07-F-D-430-160
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-10-07-F-D-430-160 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height:
0.430" (10.922mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)