Samtec Inc. TW-10-06-S-S-360-195
Part No.:
TW-10-06-S-S-360-195
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-10-06-S-S-360-195 Information
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height:
0.360" (9.144mm)
Length - Tail:
0.195" (4.953mm)