Samtec Inc. TW-10-06-S-S-260-120
Part No.:
TW-10-06-S-S-260-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-10-06-S-S-260-120 Information
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.293" (7.442mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)