Samtec Inc. TW-10-06-S-S-120-180
Part No.:
TW-10-06-S-S-120-180
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-10-06-S-S-120-180 Information
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.373" (9.474mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)