Samtec Inc. TW-10-06-G-D-480-090
Part No.:
TW-10-06-G-D-480-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-06-G-D-480-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.103" (2.616mm)
Length - Stack Height:
0.480" (12.192mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)