Samtec Inc. TW-10-06-G-D-450-100
Part No.:
TW-10-06-G-D-450-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-06-G-D-450-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.123" (3.124mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)