Samtec Inc. TW-10-06-G-D-450-060
Part No.:
TW-10-06-G-D-450-060
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-06-G-D-450-060 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.163" (4.140mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.060" (1.524mm)