Samtec Inc. TW-10-06-G-D-395-145
Part No.:
TW-10-06-G-D-395-145
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-06-G-D-395-145 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.145" (3.683mm)