Samtec Inc. TW-10-06-G-D-395-126
Part No.:
TW-10-06-G-D-395-126
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-06-G-D-395-126 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.152" (3.861mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.126" (3.200mm)