Samtec Inc. TW-10-06-G-D-387-130
Part No.:
TW-10-06-G-D-387-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-06-G-D-387-130 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height:
0.387" (9.830mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)