Samtec Inc. TW-10-06-G-D-386-175
Part No.:
TW-10-06-G-D-386-175
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-06-G-D-386-175 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height:
0.386" (9.800mm)
Length - Tail:
0.175" (4.445mm)