Samtec Inc. TW-10-06-G-D-375-140
Part No.:
TW-10-06-G-D-375-140
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-06-G-D-375-140 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)