Samtec Inc. TW-10-06-G-D-375-110
Part No.:
TW-10-06-G-D-375-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-06-G-D-375-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.188" (4.775mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)