Samtec Inc. TW-10-06-G-D-275-200
Part No.:
TW-10-06-G-D-275-200
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-06-G-D-275-200 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.198" (5.029mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)