Samtec Inc. TW-10-06-G-D-135-255
Part No.:
TW-10-06-G-D-135-255
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-06-G-D-135-255 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.283" (7.188mm)
Length - Stack Height:
0.135" (3.429mm)
Length - Tail:
0.255" (6.477mm)