Samtec Inc. TW-10-06-F-D-390-090
Part No.:
TW-10-06-F-D-390-090
Description:
CONN HDR 20POS 0.079 STACK T/H
Shipping
TW-10-06-F-D-390-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.193" (4.900mm)
Length - Stack Height:
0.390" (9.900mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)