Samtec Inc. TW-10-05-T-T-281-236
Part No.:
TW-10-05-T-T-281-236
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-10-05-T-T-281-236 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.077" (1.956mm)
Length - Stack Height:
0.281" (7.137mm)
Length - Tail:
0.236" (5.994mm)