Samtec Inc. TW-10-05-S-S-395-075
Part No.:
TW-10-05-S-S-395-075
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-10-05-S-S-395-075 Information
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.124" (3.150mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.075" (1.905mm)