Samtec Inc. TW-10-05-L-D-375-075
Part No.:
TW-10-05-L-D-375-075
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-05-L-D-375-075 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.144" (3.658mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.075" (1.905mm)