Samtec Inc. TW-10-05-L-D-341-100
Part No.:
TW-10-05-L-D-341-100
Description:
CONN HDR 20POS 0.079 STACK T/H
Shipping
TW-10-05-L-D-341-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height:
0.341" (8.661mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)