Samtec Inc. TW-10-05-L-D-304-120
Part No.:
TW-10-05-L-D-304-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-05-L-D-304-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.304" (7.722mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)