Samtec Inc. TW-10-05-L-D-290-130
Part No.:
TW-10-05-L-D-290-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-05-L-D-290-130 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.174" (4.420mm)
Length - Stack Height:
0.290" (7.366mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)