Samtec Inc. TW-10-05-G-D-250-110
Part No.:
TW-10-05-G-D-250-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-05-G-D-250-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.234" (5.944mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)