Samtec Inc. TW-10-04-LM-D-370-075
Part No.:
TW-10-04-LM-D-370-075
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-04-LM-D-370-075 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.075" (1.905mm)