Samtec Inc. TW-10-04-G-D-300-100
Part No.:
TW-10-04-G-D-300-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-04-G-D-300-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)