Samtec Inc. TW-10-04-G-D-245-105
Part No.:
TW-10-04-G-D-245-105
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-04-G-D-245-105 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.200mm)
Length - Stack Height:
0.245" (6.223mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)