Samtec Inc. TW-10-04-G-D-236-160
Part No.:
TW-10-04-G-D-236-160
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-04-G-D-236-160 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.159" (4.039mm)
Length - Stack Height:
0.236" (5.994mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)