Samtec Inc. TW-10-04-F-D-315-SM
Part No.:
TW-10-04-F-D-315-SM
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-10-04-F-D-315-SM Information
Series:
Flex Stack, TW
Packaging:
Tube
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.487" (12.370mm)
Length - Post (Mating):
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)