Samtec Inc. TW-10-03-T-T-320-100
Part No.:
TW-10-03-T-T-320-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-10-03-T-T-320-100 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.320" (8.128mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)